Kto sme

Poslaním spoločnosti Credit Check je pomôcť firmám znížiť úverové riziko, a to vďaka spoľahlivým informáciám prehľadne dodávaným v správny čas a na správne miesto.


Dlhodobo pracujeme na vývoji nástrojov pre riadenie kreditných rizík. Ľuďom zodpovedným v českých a slovenských firmách za kreditnú politiku (skrátka všetkým, ktorí nechcú riskovať, že svoje peniaze už neuvidia), dávame do ruky spoľahlivých a rýchlych pomocníkov pre prácu s rastúcim objemom informácií. Rovnako ako inde, i v oblasti informácií o kredibilite obchodných partnerov dnes prestáva byť najväčším problémom nedostatok dát. Problémom je naopak v záplave dát vybrať tie správne, vedieť, čo v dátach hľadať a výsledok tohto hľadania dostať na správne miesto, v správnu chvíľu a v prehľadnej podobe.

Preto denne spracúvame veĺa dokumentov z desiatok zdrojov informácií o zákazníkoch v ČR a SR a podrobujeme ich stovkám analýz. Zákazníkom potom spracované informácie odovzdávame v tej najjednoduchšej forme: do fakturačného systému, do mailboxu alebo na prehľadný webový report.

Všetky naše systémy vyvíjame a prevádzkujeme na platforme spoločnosti Microsoft.

Slovo zakladateľa Creditcheck

foto1

Keď sme na začiatku roku 2010 štartovali projekt informačnej agentúry zameranej na B2B segment, vedeli sme, že musíme prísť s niečim novým. Desať rokov na trhu všetci tradiční hráči hovorili o tom, ako bude raz pekné poskytovať informácie o bonite zákazníkov firmám priamo do podnikových informačných systémov. My sme prišli s nápadom a behom niekoľkých mesiacov bol Creditcheck súčasťou väčšiny významných podnikových aplikácií v ČR.

Pavel Macek, riaditeľ Credit Check, s.r.o.